20 Yaşın Üzerindeki Konutlar için Konut Kredisi Kullanılabilir mi?

20 yılın üzerindeki konutlar için kredi kullanılmaz düşüncesi birçok banka için kritik bir unsur değildir. Banka için önemli olan kredi kullandıracağı konutun kolaylıkla satılabilme potansiyeldir.

Kat mülkiyeti veya kat iitifakı alınmış ve tapuda tapunun niteliğinin belirtildiği kısımda; daire, konut, ev,mesken vb. ifadelerin olması durumunda kulanılacak kredi, konut kredisi olarak değerlendirilir. Konut kredisi kullanımında banka, teminat olarak kredi kullanılacak evi ipotek altına alır.

20 yılın üzerindeki konutlar için kredi kullanılmaz düşüncesi birçok banka için kritik bir unsur değildir. Banka için önemli olan kredi kullandıracağı konutun kolaylıkla satılabilme potansiyeldir. Borcun ödenmediği durumda konut, kolaylıkla borca karşılık nakite dönüşebiliyor mu? sorunun cevabı konutun yaşına kıyasla çok daha önemii bir kriterdir.

Kredilendirilecek konutun deprem riski altında olması ve zarar görme riskinin yüksek olması (ahşap yapılar gibi) kredi kullanımını olumsuz etkileyen faktörlerdendir.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.