İhtiyaç Kredi Ödemeleri Devam Eden kişi Yeni Bir Kredi Alabilir mi?

Mevcut kredisi olan bir kişi yeni bir kredi alabilir. Ancak yeni kredinin alınabilmesi için bazı şartların sağlanmış olması gerekir.

Mevcut kredisi olan bir kişi yeni bir kredi alabilir. Ancak yeni kredinin alınabilmesi için bazı şartların sağlanmış olması gerekir.

1) Mevcut kredinin aylık taksitlerinin düzenli ödenmiş ve ödeniyor olması gerekir.

2) Alınacak yeni kredinin ödemesinin yapılabileceğini gösteren gelir belgesinin, bankaya sunulması gerekir.

3) Eski kredi + yeni kredi aylık taksitleri toplamı, aylık gelirin %50'sini aşmamalıdır. Örnek olarak her ay 500 TL ödenen eski kredi olsun. Yeni çekilecek kredinin taksitleri ise aylık 300 TL olsun. Bu durumda banka tüketiciden en az, aylık 1.600 TL gelir belgelemesini ister.

Bu durumların sağlanmasına ilaveten, bankanın kendi kriterlerine de uyan tüketici rahatlıkla ikinci bir kredi kullanabilir. Kullanılacak yeni kredi ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, ipotek karşılıklı bireysey finansman kredisi veya diğer kredi seçeneklerinden biri olabilir.

Kredi koşulları uygunsa, ödemelerin kolaylığı açısından yeni alınacak kredinin de, mevcut kredi alınan bankadan alınması önerilir. Farklı bir banka seçilecekse de yeni bankaya eski kredinin borcu da ilave edilerek yeni kredi talebinde bulunulabilir. Alınan kredi ile eski kredinin borcu kapatılarak tek bankadan ödemeye devam edilebilir.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.