İki Ayrı Bankaya Olan Kredi Borcu, Tek Bankadan Ödenebilir mi?

Farklı bankalara olan kredi borçlarının tek bankaya ödenmesi mümkündür. Bunun için ödeme yapılacak bankadan, iki bankaya ödenecek borç kadar kredi alınır.

Farklı bankalara olan kredi borçlarının tek bankaya ödenmesi mümkündür. Bunun için ödeme yapılacak bankadan, iki bankaya ödenecek borç kadar kredi alınır. Kredi alınabilmesi için, iki kredi taksitinin de ödenebileceğini gösteren gelir belgesinin bankaya sunulması şarttır. Alınan kredi ile iki bankanın borcu ayrı ayrı kapatılır. İhtiyaç kredilerinde erken kapatmada ceza alınmaz. Hatta banka, erken kaptma durumunda tüketiciye indirim dahi yapabilir. İki bankayla ilişik kesildikten sonra, ödeme yapılacak yeni bankaya aylık taksitler düzenli olarak ödenir.

"Borç Kapatma Kredisi" adı verilen bu kredinin kullanılabilmesi için ödeme yapılan iki bankanın aylık taksitlerinin geciklemeler yaşanmadan düzenli ödenmiş olması gerekir. Düzensiz ödemeler kredi notunu düşürür. Kredi notu düşük olan tüketicinin KKB sorgulaması olumsuz çıkar. Bu durum da yeni başvurulan krediden red cevabı alma olasılığı yüksektir.

Kredi kartı borcu olan kişiler için de aynı uygulama geçerlidir. Birden fazla bankaya kredi kartı borcu olan tüketici, tüm borçlarını tek bir bankada toplayabilir. Ancak bu uygulamadan yararlanılabilmesi için geçmişte kredi kartıyla ilgili icra takibi gibi olumsuzlukların yaşanmamış olması gerekir.

Genelde kamu bankalarını verdiği bu kredi tipi, özel bankalar tarafından da verilmektedir. Ancak diğer kredilerde de olduğu gibi bu kredide de alınacak masrafların detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.