Kredi Kartı Bilgileri Çalınan Kişi Ne Yapmalı

Kredi kartı bilgilerinin çalındığını düşünen kişi öncelikle telefon bankacılığı ile bankaya ulaşarak kredi kartını alışverişe kapatmalı ve en son yapılan harcama tutarını öğrenmeli.

Kredi kartı bilgilerinin çalındığını düşünen kişi öncelikle telefon bankacılığı ile bankaya ulaşarak kredi kartını alışverişe kapatmalı ve en son yapılan harcama tutarını öğrenmeli. Bilgisi dahili dışında alışveriş yapılmışsa hemen yazılı bir dilekçe ile banka genel müdürlüğüne fax ile ulaştırmalı ve dilekçenin ekine kendisine ait olmayan alışverişi gösteren ekstre eklenmelidir.

Dilekçenin bankaya ulaştırılması le birlikte inceleme sürecinin başladığı düşünülse de yapılan harcamanın son ödeme tarihine kadar en azından minimum tutarı ödenmesi gerekir, aksi halde banka tarafından ödenmemiş borç için faiz işleme süreci başlatılır.

Bankanın yapılan harcamaları inceleme süreci ortalama 30-40 gün arasındadır. İnceleme sonucu bazı bankalar tarafında tüketiciye telefon ya da e-mail ile bildirilm yapılır, bildirimin yapılmaması halinde bankaya telefonla ulaşmak ve inceleme süreci hakkında detaylı bilgi almak gerekir.

İncelemenin tüketici lehine sunuçlanması durumunda yapılan harcamalar iptal edilir tüketicinin borcu ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.