Kredi Kooperatifi Bankalarının Görevi Nedir?

Kredi kooperatifi bankaları kısaca BBC olarak adlandırılır. BBC'lerin düzenli aralıklarla ipoteğe dayalı menkul kıymetler ihraç etmek için bir şeliştirdikleri bir işlem yapıları bulunmaktadır.

Kredi kooperatifi bankaları kısaca BBC olarak adlandırılır. BBC'lerin düzenli aralıklarla ipoteğe dayalı menkul kıymetler ihraç etmek için bir şeliştirdikleri bir işlem yapıları bulunmaktadır. İtalya’nın farklı bölgelerinde faaliyet gösteren 400’den fazla BCC bulunmaktadır. BCC'ler yalnızca faaliyet alanlarında oturan bireylere ya da faaliyet gösteren işletmelere kredi verebilmektedir

İşlemin kaynağı olan BCC'ler (kredi kooperatifi bankaları), yerel ekonomiye destek veren yerel bankalardır.

İhraççı tarafından satın alınan portföyler, ilgilisağlayıcı tarafından “performing” olaraknitelendirilen konut amaçlı mortgage kredilerinden ortaya çıkan kredi zorunluluklarından oluşmaktadır

Her işlemde, her BCC kendi mortgage kredilerinin (konut kredileri) bir portföyünü, satın alınan mortgageları ve menkul kıymetleri havuza aktaran Credico Finance’a satmaktadır (kredi riski Credico finance’a geçmektedir).

Yatırımcılara satılan A Sınıfı bonoları BCClere satılan B Sınıfı bonoları ihraç etmektedir. BCCler portföy hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Kaynak:TBB

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.