Maaş Alınan Bankadan Başvurulan Kredi Daha Kolay Çıkar mı?

Maaş alınan bankanın krediyi daha kolay ve sorunsuz onaylaması gerekir ön yargısıyla olaya bakılmamalıdır. Kredi notu kabul edilebilir düzeyde ise maaş alınan banka ancak kredi alma koşullarında iyileştirmeler yapabilir, tüketiciye bu anlamda cazip koşulllar sunabilir.

Birçok bankanın maaşlı müşterilerine özel kampanyaları mevcuttur. Kredinin onay aşamasında yaklaşık her banka aynı prosedürü uygular. TC Kimlik numarası ile KKB sorgulaması yapılan müşterinin kredi notu banka kriterlerine uygun mu öncelikle buna bakılır. Müşterinin risk profili oluşturulur ve kredi almasında herhangi bir engel yoksa onay süreci başlatılır.

Ön koşul KKB sorgusu olumlu ise, maaş alınan bankanın müşteriye yaklaşımı daha sıcak olacaktır. Sonuçta otomatik ödeme talimatı ile maaş hesabından vade günü çekilme kolaylığı olan bu müşteriyi kaçırırmamak için banka, tüketiciye faiz oranında ve masraflarda indirim seçeneklerini bile kolaylıkla sunabilir.

Sonuç olarak maaş alınan bankanın krediyi daha kolay ve sorunsuz onaylaması gerekir ön yargısıyla olaya bakılmamalıdır. Kredi notu kabul edilebilir düzeyde ise maaş alınan banka ancak kredi alma koşullarında iyileştirmeler yapabilir, tüketiciye bu anlamda cazip koşulllar sunabilir.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.