Mortgage Kredisi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

En uygun mortgage kredisi seçimi için öncelikle çok zorlanmadan aylık ne kadar kredi ödenebileceğine karar verilmelidir.

En uygun konut kredisi seçimi için öncelikle çok zorlanmadan aylık ne kadar konut kredisi taksiti ödenebileceğine karar verilmelidir. Konut kredileri 1 yıldan 30 yıla varan vade seçenekleri ile tüketicilerin seçimine sunulur. Konut krdilerinde vade uzadıkça aylık ödeme tutarı azalır ancak toplam ödenecek faiz artar.

Aylık ödenebilecek tutar belirlendikten sonra bankaların ürünleri karşılaştırılmalıdır. Bankaların farklı konut kredisi faiz oranları ve farklı vadelerde alternatifleri mevcuttur.

Faiz oranı düşük olan seçenek aylık ödemeyi düşük gösterecektir. Tam bu noktada bankaların aldığı masrafları hesaba katmak gerekir. Masraflar da hesaba katıldığında en uygun faiz oranı, en uygun vade ve dolayısıyla en uygun kredi seçilmiş olacaktır.

Masrafların da hesaba katılarak en uygun kredinin seçimi için https://www.kredipazari.com sitesindeki konut kredisi hesaplama araçları kullanılabilir.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.