Şehit Dul ve Yetimlere Özel Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şehit Dul ve Yetimlere Özel konut kredisinden yararlanabilmek için, T.C. Emekli Sandığından alınacak haksahibi olduğuna dair belge ile T.Ziraat Bankası'na kredi başvusu yapılması gerekmektedir.

Toplu Konut Fonundan Şehit Aileleri, Terör Malülleri ile Dul ve Yetimlerine açılan Faizsiz Konut Kredisi'nden Emekli Sandığından maaşa bağlanan ve faizsiz konut kredisi için Hak Sahipliği Belgesi alan tüm şehit aileleri ile terör malülleri ve bunların dul ve yetimleri yararlanabilmektedir.

Konut kredisinden yararlanabilmek için, T.C. Emekli Sandığından alınacak haksahibi olduğuna dair belge ile T.Ziraat Bankası'na kredi başvusu yapılması gerekmektedir.

Kredi için Başvurulan Konutun Özellikleri

Bu krediden yararlanılarak edinilecek konutlar için, herhangi bir kısıtlama bulunmamakta, sadece tapunun en fazla bir yıl önce alınmış olması yeterli olmaktadır. Bu kredi ile istenilen yörede ve isteilen büyüklükte konut edinmek mümkündür.

Faizsiz Konut Kredisi

Kredinin geri ödemesi, haksahibinin her türlü tazminatlar dahil olarak almakta olduğu maaşının ¼ 'ü tutarındaki miktarın T.C. Emekli Sandığı'nca kesilmesi suretiyle yapılır. Kredinin vadesi borcun tamamen ödendiği zamandır. Faizsiz konut kredisi uygulanır. Ancak, kredinin açılışında bir defaya mahsus olmak üzere haksahibinden kredinin %2 si oranında masraf karşılığı alınır.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.