Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi var mıdır?

Bankalar kredi faizlerinden kar elde ederler. Dolayısıyla hiçbir banka sıfır faizle, kar elde etmeden kredi kullandırmak istemez. Pazarlama stratejisi gereği farklı bir kredi isimlendirme şekli olan "Sıfır Faizli Kredi"de banka, faizini başlangıçta tüketiciden peşin alır.

Bankalar tüketicilere kullandırdıkları kredi faizlerinden kar elde ederler. Dolayısıyla hiçbir banka sıfır faizle, kar elde etmeden kredi kullandırmak istemez. Zaman zaman tüketicileri kredi almaya teşfik etmek amacıyla piyasaya farklı isimler adı altında değişik kredi çeşitleri sunulur.

"Sıfır Faizli Kredi" de bu kredi tiplerinden biridir. Bankaların pazarlama stratejileri gereği uyguladıkları farklı bir kredi isimlendirme şekli olan bu kredide banka, faizini başlangıçta tüketiciden kredi masrafı ya da dosya ücreti adı altında peşin olarak alır. Bu ücret diğer kredilerde alınan ücretlerden çok daha yüksektir. Kredi kullandırım aşamasında alınan masraf, gerçekte bankanın toplamda krediden alacağı faizi içerir. Örnek olarak diğer kredilerde alınan yaklaşık 1.000 TL dosya ücreti,  "Sıfır Faizli Kredi"de 1.000 TL'nin oldukça üzerindedir.

 

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.