Taşıt Kredisinde Ara Ödeme Yapılabilir mi Cezası Var mı?

Ara ödemeli taşıt kredisinde tüketiciden ücret talep edilmez. Diğer kredi seçenekleri ile kredi kullanıldığında ise banka, tüketiciden oratalam 15-200 TL civarında " Ödeme Planı Hazırlama Ücreti" talep edebilir.

Taşıt kredisinde ara ödeme yapılabilir. Eğer ara ödeme yapılacağı önceden belirli ise kullanılacak kredi de buna göre seçilmelidir. Ara ödemeli kredi seçeneği, ara ödemesi önceden belirli periyotlarla yapılacağı belirli olan tüketiciler için en avantajlı kredi tipidir. Banka ödemenin ne zaman ne kadar yapılacağını önceden bildiği için tüketiciden ara ödeme ücreti almaz.

Diğer taşıt kredisi seçeneklerinden birini kullanan tüketici, eline para geçtiği anda bankaya müracaat edip ara ödeme yapmak istediğini bildirdiğinde durum biraz farklıdır. Banka bu durumda ödenecek aylık taksitler, faiz miktarı değişeceği için yeni bir ödeme planı düzenler. Bu ödeme planına istinaden de tüketiciden bir miktar ücret talep edebilir. "Ödeme planı hazırlama ücreti" olarak tahsil edilen bu ücret bankadan bankaya değişkenlik göstermekle beraber ortalama 150-200 TL civarındadır.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.