Taşıt Kredisinde Kasko Zorunlu Mudur?

Taşıt kredisinde banka kaskonun yaptırılmasını ön koşul olarak süremez. Kasko isteğe bağlı olarak herhangi bir yerden yaptırılabilir, kanunen kredi alınan bankadan yaptırılmasının da bir zorunluluğu yoktur.

Taşıt kredisinde banka kaskonun yaptırılmasını ön koşul olarak süremez. Kasko isteğe bağlı olarak herhangi bir yerden yaptırılabilir, kanunen kredi alınan  bankadan  yaptırılmasının da bir  zorunluluğu yoktur.

Ancak bazı bankalar tüketiciye kaskolu ve kaskosuz faiz oranı seçeneklerini sunarlar. Kredi alınan bankadan kasko yapılması durumunda tüketici, birkaç puan indirimli faiz oranından yararlanabilir.

Eski araç satılıp yeni bir araç satın alınacaksa ve eski aracın devam eden kaskosu varsa bu kaskonun devamı da sağlanabilir. Bunun için sigorta poliçesi üzerinde değişiklik yapılması gerekir.  Asıl poliçeye ek olarak bir belge düzenlenir ve sadece yapılan değişikler gösterilir. Bu belgeye "Zeyilname" denir.

Ancak sigorta sözleşmesi iki taraflı bir sözleşme olduğundan bilgiler tek taraflı düzenlenip değiştirilemez. Her iki tarafın da onayı şarttır.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.