Taşıtı Rehin Vererek Kredi Alınabilir mi?

Taşıt rehinli ile alınan krediler ihtiyaç kredisi kapsamına girer. Bankalar tarafından bu kredi tipine "Taşıt rehinli ihtiyaç kredisi" adı verilir. Bankadan bankaya değişmekle beraber ortalama taşıt sigorta bedelinin ortalama %70'ine kadar kredi verilir.

Taşıt rehinli ile alınan krediler ihtiyaç kredisi kapsamına girer. Bankalar tarafından bu kredi tipine "Taşıt rehinli ihtiyaç kredisi" adı verilir. Bankadan bankaya değişmekle beraber ortalama taşıt sigorta bedelinin ortalama %70'ine kadar kredi verilir. kredi borcu bitene kadar banka taşıtı rehin alır. Borç bittikten sonra aracın üzerindeki rehin kaldırılır. Tüketicinin KKB sorgusu olumlu ve bankaya belgeleyebildiği gelir, aylık kredi taksitinin %50'sini aşmıyorsa banka kefile gerek duymaz. Örnek olarak kredi taksiti ayda 1.000 TL olan tüketicinin bankaya 2.000 TL gelir belgeleyebilmesi gerekir. bu tutarı belgeleyemezse banka kefil isteyebilir. Kefilinin de aynı şekilde KKB sorgulamasının olumlu be gelirini belgeleyebiliyor olması gerekir.

Taşıt rehin işlemleri için ekstra masraflar olabileceğinden, kullanılacak kredi çok yüksek değilse ihtiyaç kredisi kullanılması tavsiye edilir. İhtiyaç kredisinde rehin işlemleri olmadığı için masraflar daha az olacaktır.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.