Üyelik Ücreti Olmayan Kredi Kartı Var mı?

Tüketiciyi Koruma Kanunu Tasarısı, TBMM Sanayi Komisyonu'nda kabul edilmesiyle beraber bankalara, üyelik aidatı olmayan kredi kartı imkanı da sunma zorunluluğu getirilmiştir

Kredi kartları yıllık ücretleri, kredi kartlarının özelliklerine göre belirlenmektedir. İlk yıl ücretisiz olan ya da belli bir limitin üzerindeki harcamalar için ücret alınmayan kredi kartları da bulunmaktadır. Süreye ya da harcama koşullarına bağlı olmayan kartlar içinse tüketiciden, genelde yıllık kart ücreti tahsil edilmektedir.

4 Temmuz 2013'te Tüketici haklarını yeniden düzenleyen, Tüketiciyi Koruma Kanunu Tasarısı, TBMM Sanayi Komisyonu'nda kabul edilmesiyle beraber bankalara, üyelik aidatı olmayan kredi kartı imkanı da sunma zorunluluğu getirilmiştir. Bu koşulda banka tüketiciye, ücretli kredi kartı seçeneklerini sunarken ücretisiz kredi kartını seçeneğini de zorunlu olarak sunacaktır. Bu hükme aykırı hareket edenlere bu aykırılığın giderilmesi için bir ay süre tanınacak. Bu süre sonunda aykırılığın giderilmemesi halinde, kart çıkaran kuruluşlara 5 milyon lira ceza verilecek.

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.