Tüm Kredi Hesaplayıcılar

  En Avantajlı Kredi En Düşük Faizli Kredi Olmayabilir

  Kredi hesaplama sırasında vade süresi ve faiz oranlarını dikkate alın, ancak en avantajlı kredi en düşük faiz oranına sahip kredi olmayabilir. Kredi seçerken vade uzadıkça hem faiz oranı da artmakta hem de bankanın istediği masraf artabilmektedir. Kredi hesaplama araçlarının amacı hem en az faiz miktarını hem de en az masrafı ödeyeceğiniz krediyi seçmenize yardımcı olmaktır. Örneğin kredi hesaplama esnasında aylık 1,20 faiz uygulayan ve 1.200 TL masraf alan bir A bankası, 1.00 faiz uygulayan ve 2.500 TL masraf talep eden B bankasına göre daha avantajlı koşullar sunabilir.

  Kredi Hesaplama ve Kredi Masrafları

  Kredi hesaplama süresince dikkat edilmesi gereken, masrafları etkileyen bir diğer önemli nokta da sigorta masraflarıdır. Bankalar kredi türünüze göre bazı sigortaları zorunlu kılabilmektedir. Örneğin konut kredisi kullanildığında deprem sigortası (DASK) yaptırmak kanunen zorunludur. Bazı bankalar hayat sigortası da istemektedir. Dosya masrafı, avukatlık masrafı v.b. kalemler altında alınan masraflar da tüketicinin cebinden çıkmaktadır. Kredi hesaplama işleminde bu masraflar da dikkate alınmalıdır. Gereken evraklar ve alınan KKDF, BSMV sigorta ve kredi masrafları farklı olduğundan, aradığınız kredi tipine göre ihtiyaç kredisi hesaplama, konut kredisi hesaplama ve taşıt kredisi hesaplama araçlarından yararlanınız.

  Kredi Başvurusu

  Kredi başvurusu işleminizi bankaları karşılaştırdıktan sonra sitemizden anında yapabilirsiniz. Sitemiz sizi ilgili bankanın kredi başvuru sayfasına yönlendirerek başvurunuzu İnternet'ten tamamlamanıza yardımcı olacaktır.


  Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.