3 Kasım 2011, Perşembe

Avrupa’dan KOBİ’lere 100 Milyon Euro’luk Yeni Dış Kaynak Geldi

Halkbank, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan 100 milyon Euro kredi sağladı. Yeni kaynak Türkiye sınırları içerisinde yapılacak yatırımların finansmanı için KOBİ’lere kredi olarak kullandırılacak.

Halkbank, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) ile 100 milyon Euro tutarında yeni bir kredi için protokol imzaladı. 3 yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere 8 yıl vadeyle temin edilen kaynak; üretim, verimlilik ve istihdamın artırılması adına Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılacak yatırımların finansmanı için KOBİ’lere kredi olarak kullandırılacak.

Hazine garantörlüğünde alınan kredi, 2 yıla kadar ödemesiz dönemli olmak kaydıyla 7 veya 8 yıl vadeli kullandırılacak. KOBİ’lere sundukları yatırım finansmanı desteğinin AKKB ile imzalanan protokolle devam ettiğini belirten Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan şunları ifade etti:

“Pek çok uluslararası finans kurumu ile güç birliği yaptık. Bunlar kanalıyla KOBİ’lere kredi olarak kullandırmak için uzun vadeli ve uygun şartlı kaynaklar elde ettik. Halkbank olarak önümüzdeki dönemde de üreten Türkiye’nin en büyük destekçisi olacağız. KOBİ’lere sunduğumuz bu yatırım finansmanıyla ülkemizde yeni istihdam alanları yaratacak, yatırımları destekleyeceğiz. AKKB ile olan güç birliğimizi kredi hacmindeki artış ile pekiştirerek Türkiye’deki KOBİ’lerin yatırımlarının finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi amaçlıyoruz. Bu birlikteliğin reel sektörün yapacağı atılımlara destek ve motivasyon sunmasını umut ediyoruz.”

Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası Kredisi

Yıllık cirosu 50 milyon Euro’yu aşmayan firmalar kullanabilecek

Halkbank’ın Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan aldığı ve KOBİ’lere kredi olarak kullandıracağı kaynaktan en fazla 249 elemanı bulunan, cirosu 50 milyon Euro’yu, aktif büyüklüğü ise 43 milyon Euro’yu aşmayan firmalar yararlanabilecek.

Kredi programı yatırımların finansmanı amacıyla temin edilmekle birlikte eleman sayısı 50’den az ve yıllık cirosu ya da aktif büyüklüğü 10 milyon Euro’nun altında olan KOBİ’ler için 50 bin Euro’ya kadar işletme kredisi imkanı tanınacak.

 

Benzer haberler

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.