9 Ocak 2019, Çarşamba

Ziraat Bankası'ndan Enerji Tasarruflu Evlere Özel Konut Kredisi

Ziraat Bankası enerji verimliliği A ve B sınıfı olan evlere özel konut kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası’nın Yeşil Ev Konut Kredisini KrediPazari.com araştırdı.

Ziraat Bankası Enerji Verimlilik Belgesi (EKB) bulunan ve enerji performansı A ve B sınıfı olan konutların finansmanı kapsamında kampanyalı Yeşil Evim Konut Kredisini kullandırıyor. 120 ay vadeye kadar kullanılabilen konut kredisi ürünü konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar alınabiliyor. Ziraat Bankası kredi kapsamında gayrimenkul üzerine zorunlu ipotek tesis ediyor ve gerekli görülmesi halinde ek teminat talep edebiliyor.

Yeşil Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi ürünü kapsamında en fazla 120 ay vadeli olarak 100 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde %1.98 faiz oranı uygularken 100 - 500 bin TL arasında konut kredilerinde %2.09 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

Ziraat Bankası ayırca konut sektörü ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği konut kredisi kampanyası kapsamında %0.98 faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan konut projeleri kapsamında konut sektörünün de desteği ile 120 ay vadede 500 bin TL’ye kadar %0.98 faiz oranları ile konut kredisi sunuluyor.

Yeşil Ev Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi kapsamında 100 bin TL tutarda 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama uygulandığında aylık ödemeler 2 bin 188 TL oluyor. Vade sonunda geri ödenen toplam miktar ise 262 bin TL’ye karşılık geliyor.

Benzer haberler

Kolay Kredi Başvurusu

  • 1 dakikada ücretsiz başvurun
  • Bankalardan faiz indirimi alın
  • Hiçbir riskiniz yok.